To przedmiot budzący dziecięcą ciekawość i nieoceniony gadżet – wspiera mocno rozwój malucha. Jest wygodny w użyciu, zastępuje kilka niepotrzebnych i drogich zabawek i jest świetny, pomysłem na prezent. Przekonaj się, że tablica manipulacyjna dla chłopca lub dziewczynki to strzał w dziesiątkę!

Tablica manipulacyjna – dlaczego warto ja kupić?

To banalna na pozór zabawka, która jest wyjątkowo funkcjonalna. Wspiera nie tylko rozwój motoryczny malucha, ale także pobudza jego wyobraźnię i kreatywność. Oto korzyści, jakie zyskuje Twoje dziecko, korzystając z takiego gadżetu na co dzień:

  • rozwija motorykę małą i dużą – jeżeli tablica jest zawieszona, dziecko uczy się zachowywania przy niej stabilnej postawy, kształtuje płynność i harmonijność ruchów; przedmiot jest nieoceniony przy precyzowaniu ruchów, ulepszaniu ruchów manualnych rąk i wyrabianiu chwytów,
  • wpływa pozytywnie na sensoryczność – dziecko uczy się dźwięków, jakie wydaje tablica, reaguje na strukturę i kształt poszczególnych elementów tablicy,
  • kształtuje samodzielność – dziecko indywidualnie odkrywa możliwości, jakie daje zabawka,
  • wpływa na rozwój procesów twórczych – przy takim gadżecie stymuluje się układ nerwowy malucha, pobudza się zwoje myślowe i twórcze; to zabawka, która zachęca do myślenia i działania,
  • pozwala odkrywać otaczający świat – dziecko samo dotyka i ćwiczy umiejętności dopasowywania, wciskania, przesuwania i ciągnięcia poszczególnych elementów tablicy; uczy się, jak one działają.

Uniwersalna tablica manipulacyjna dla chłopca i dziewczynki

To ponadczasowa zabawka, która jest odpowiednia zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Wśród neutralnych kształtów takich tablic mocno wyróżnia się zarysy zwierząt, które eksponują cały wachlarz ciekawych bibelotów, a maluch uczy się pierwszych nazw i wizerunków zwierząt. Słoń, tablica manipulacyjna miś koala czy lew to gatunki obecnie zagrożone na świecie, dlatego tablice manipulacyjne z ich wizerunkiem nie tylko edukują dziecko, ale także przybliżają sylwetki zwierząt zagrożonych wyginięciem. Zastosowanie naturalnego drewna, przyjaznych i stonowanych kolorów zabawki pozwala na podarowanie takiego gadżetu zarówno chłopcu, jak i dziewczynce. Dobór poszczególnych elementów nie jest podyktowany w żaden sposób płcią dziecka, ponieważ do 5 roku życia funkcje poznawcze zarówno u dziewczynki, jak i chłopca przebiegają dokładnie tak samo.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Bezpieczeństwo zabawki to podstawa, dlatego zaopatruj się w miejscach, które na takie gadżety posiadają odpowiednie certyfikaty. Zwróć uwagę na montaż poszczególnych elementów oraz wykonanie zabawki. Zaokrąglone linie i przyjazna geometria tablicy podnoszą ergonomię produktu i gwarantują bezproblemową zabawę malucha.

Wiek dziecka rekomendowany do takiej zabawki to 3 lata. Zdarza się, że zabawka edukuje młodsze dzieci, ale wtedy ich zabawa powinna przebiegać zawsze pod okiem osoby dorosłej.

Tablica manipulacyjna ma zdecydowanie większy potencjał niż zwykła, plastikowa zabawka, dlatego warto ją zakupić dla swojego dziecka. Przekonasz się, że przedmiot zaczaruje, zachwyci i zatrzyma malucha przy zabawie na dłużej.